Loading

Ilus lillekimp on midagi erilist ja kordumatut. Ei ole ühtki sündmust, mille puhul oleks sobimatu kinkida spetsiaalselt sellele inimesele valmistatud lillekimpu. Lilled väljendavad meeleolu ja loovad meeleolu. Imeilusad õied elustavad oma sarmiga igat ruumi ja loovad meeldiva õhkonna. Rääkimata kui sõnadest jääb puudu….

Lillekimbud säilivad kauem värskena, kui neid õigesti hooldada.

Lillekimbus olevate lõikelillede säilitamistemperatuur on soovitavalt 5 kuni 10 kraadi. Ilmselt ei ole meil kodus kellelgi nii jahe, kuid lilled säilivad ka siis kauem värskena, kui neid üleöö külmkapis hoida või asetada ööseks kõige jahedama toa põrandale.

Lillekimbu õite värskendamiseks võiks neid aeg-ajalt pihustist veega piserdada.

Lillekimbu transportimisel arvestab juba florist vajalike lisadega ja pakib kimbu nii, et lilled säilitaksid oma värskuse terve reisi vältel. Juhul, kui soovite ise kimpu seada ja võtta lilled näiteks oma aiast, tasuks kindlasi meeles pidada, et pikema teekonna puhul tuleb varred pakkida niiskesse materjali, asetada veeanumasse või suruda märgoasisesse.

Vaasis tuleb vett iga päev vahetada või kasutadas selleks spetsiaalseid toitelahuseid. Vastavate vahendite puudumisel piisab ka sellest, kui lisada vette teelusikatäis suhkrut.

Närbunud lilled tuleb kohe lillekimbust eemaldada ja minema visata. Närtsinud lilled eritavad nähtamatut etüleen gaasi, mis paneb ülejäänud vaasis olevad lilled kiiremini närtsima.