Loading

Kõige lähedasemate ja kallimate inimeste matusteks tellitakse tavaliselt  suuremaid seadeid: kas matusepärjad või suuremad matusekimbud spetsiaalsel alusel, mis tagab lilledele vajmineva vee ja toiteained. Pakume lõikerohelisega ääristatud ümarseadet, mis võiks olla alternatiiviks suurele kuuseokstest alusele valmistatud matusepärjale.

Matusepärgadele pakume ka leinalinte. Soovitame kangast linte, mis näevad soliidsemad välja. Lisaks klassikalisele mustale toonile on valikus kreem, valge, samblaroheline ja vesihall. Pakume ka peielaua seadeid, kaastundekimpe ning kirstu- ja urnikaunistusi jne.

Tellimisel palun arvestage, et matusepärjad peaks tellima tööpäevadel vähemalt üks päev ette.  Kui soovite konkreetseid lilli või eksklusiivsemat pärga, tasuks tellida 3-4 päeva varem, et saaksime garanteerida soovitud lillede olemasolu või pakkuda alternatiive vastavalt hooajale.

Kui kauaks jäetakse matusepärjad hauale?

Surnuaiast ei viida midagi kaasa, sest seda peetakse rahvasuus halvaks endeks. Leinalindid maetakse haua peatsisse võimalikult sügavale, et korrastustööde käigus need sealt välja ei tuleks. Juhul, kui tulevad, kaevata sügavam auk ja matta uuesti. Matusepärjad võib samuti pärast ärasaatmist hauale jätta. Aeg-ajalt käia närtsinud lilli ära lõikamas ja kui pärg on täielikult pudenenud, siis alles ettevaatlikult see sealt ära toimetada ning minema visata.